День 4

Робота над резюме

Для чого мені резюме?

 

Звісно, якими б потрібними та важливими не були такі соціальні мережі як LinkedIn, традиційне резюме до цих пір є необхідністю. Оскільки ти ніколи не можеш точно передбачити формат свого спілкування з потенційним роботодавцем, потрібно завчасно підготувати набір певних документів. Окрім цього, копія твого резюме також буде у нагоді в «нетворкінгу», протягом співбесіди, а також в багатьох інших робочих ситуаціях.

Резюме – це дещо більше, аніж історія твоєї кар`єри. Це динамічний документ, який робить можливим «продаж» тебе як працівника роботодавцю і, звісно, може бути використаний в інших цілях також.

Резюме це, в першу чергу, креативний документ, який може і повинен бути адаптований для різних потреб.

Скачати E-Book

Скачати E-Book

Скачати E-Book

Безкоштовно завантажуй посібник професійних рекомендацій, щодо того, як скласти успішне резюме та пройти на наступний етап професійного відбору.

Що являє собою резюме?

 

Резюме це короткий підсумок твоїх навичок так досягнень, а також історія, яка прямо стосується потенційної роботи. Вона демонструє твої можливості та те, як твій минулий досвід підготував та підштовхнув тебе до нової посади.

По суті, це певний інструмент, який дозволяє отримати запрошення на співбесіду. Більшість людей вважають, що саме резюме допоможе їм знайти роботу, однак насправді основна ціль резюме – перейти до наступної фази процесу рекрутингу – інтерв`ю.

Роботодавці можуть отримувати сотні, а то й тисячі резюме на одну позицію. Резюме може стати першою інформацією, яку дізнається про тебе роботодавець. Більше того, якщо бажана позиція не передбачає ніяких інших аплікаційних форм, резюме є єдиною інформацію, яку знатиме про тебе роботодавець. В свою чергу, роботодавець проглядає цю інформацію за досить короткий проміжок часу. В середньому, це займає 10-20 секунд, щоб визначити чи кандидат вартий чи ні більшої уваги та часу. Двадцять секунд! Не так багато часу, щоб скласти позитивне враження.

Існують різні формати резюме, які можуть висвітлювати твій досвід. Таким чином, обраний формат повинен найкращим способом бути підлаштованим для просування твоєї цінності як майбутнього працівника.

Повторюємо, існують різні стандарти форматів, тому немає якихось безпрограшних «правил» щодо єдиновірного й найкращого підходу до складання резюме. Резюме це не «one size» чи навіть «єдиний шаблон», який підходить усім без виключення. То ж навіть якщо ти використовуєш стандартний формат, такий як, наприклад, хронологічне резюме (яке показує інформацію про тебе, починаючи з твого останнього досвіду), необхідно скоректувати обраний формат так, щоб він найкраще відповідав твоїм потребам та інформації, яку ти хотів(ла) висвітлити, відповідаючи водночас вимогам та потребам  людини, яка буде його читати.

На щастя, маємо хороші новини: якщо ти будеш дотримуватися наших порад та інструкцій, ти матимеш всі шанси створити резюме, яке однозначно буде варте більше 20 секунд часу та уваги роботодавців.

Написання резюме здається дещо жахаючим та складним завданням. Однак, як тільки процес розбити на декілька невеликих кроків, це стане набагато простіше. Можливо, ти навіть дізнаєшся багато нових речей про самого себе! Віриш чи ні, це навіть весело. Звісно, деякі аспекти дійсно можуть бути складними, як, наприклад, висвітлити свій досвід, коли ти вперше в житті хочеш влаштуватися на роботу. Проте інші моменти навпаки є дуже приємними, такі як підібрати слова та прийоми, щоб найкращим чином описати свій досвід чи усвідомити, що ти володієш якостями, які раніше не вважав по-справжньому цінними. Загалом, цей процес нагадує пазл, складаючи який необхідно міркувати, як найкраще розмістити інформацію, щоб отримати цілісну картину, ким ти є в професійному плані.

Коли мені слід почати писати резюме?

 

Чим раніше ти почнеш працювати над резюме – тим краще. Це не лише дає тобі величезний стрибок у процесі пошуку роботи (якщо ти ще офіційно не почав), але й суттєво полегшує оновлення твого прогресу протягом навчання та роботи.

Нещодавні випускники вузів можуть почати зі складання переліку релевантних курсів, проектів, волонтерських робіт, позанавчальних стипендій, грантів і т. д. Цю інформацію можна розглядати як закономірність: чим більше курсів чи програм було освоєно тобою, тим більше новий досвід ставатиме для тебе важливим (розвиток кар`єрних цілей).

Студенти зазвичай не можуть присвячувати багато часу резюме, але радимо робити певні нотатки протягом свого навчального процесу, що суттєво полегшить цю роботу до моменту випуску та безпосереднього написання резюме. Складати резюме в останній момент це небажаний стрес, крім того, неможливо передбачити, коли саме нові можливості постукають у твої двері. Кар`єрна несподіванка може з`явитися нізвідки: на тебе випадково натрапить рекрутер, або ж ти познайомишся з людиною, якій ідеально було б показати своє резюме – ти однозначно хотітимеш бути підготовленим та «озброєним» до таких моментів.

 

 

Чекайте! Мені немає що писати в резюме!

 

Деякі з вас, особливо ті, хто нещодавно закінчили вуз та роблять лише перші кроки в ринку праці, навіть прочитавши всю секцію, присвячену резюме, можливо, відчувають, що не мають достатньо досвіду чи досягнень, які треба перерахувати. Твої навчальні здобутки можуть бути неідеальними, або ж ти не скористався можливостями як слід, чи може твоя минула активність не збігається зі сферою, в якій ти хотів би працювати. Як відповісти на це споконвічне питання: «Як я можу отримати досвід, якщо я не в змозі влаштуватися на свою першу роботу, де вже потрібен досвід?!». На щастя, є способи як отримати досвід та довести, що ти можеш бути достойним та надійним працівником.

Типи резюме

Перед тим як ти почнеш писати резюме, радимо ознайомитися з різними типами резюме та підходами, а також, як кожен з них використовувати. Потім в озброєнні цією інформацією ти можеш свідомо обрати як найкраще презентувати інформацію про себе.

Пам`ятай, що те, як ти презентуєш свою кар`єрну історію і показуєш на скільки ти готовий рухатися вперед, визначає шлях, куди ти прямуєш – тому варто писати резюме для конкретної позиції, на яку ти націлений, аніж просто показати,  де ти встиг попрацювати.

Більше того, залежно від твоїх цілей, тобі, можливо, знадобиться декілька версій резюме, кожна з яких адаптована до конкретної позиції або цілі.

Формати резюме

Говорячи базовими термінами, існує три загальні формати резюме:

  • Функціональний;
  • Хронологічний;
  • Комбінований.

Безумовно, є й інші формати, однак найбільш поширеними та популярними є вищезгадані.

Хронологічний

Хронологічне резюме формується за принципом своєї назви – у хронологічному порядку, зазвичай, перераховуючи займані позиції від недавніх до найпершої. У такому типі розділ освіти часто розміщують внизу сторінки, однак не завжди. Це прямолінійний підхід, який демонструє повний кар`єрний прогрес та може бути корисним для тих, хто працювали довгий час у певних компаніях та чий кар`єрний шлях відзначається стрімким ростом, підвищеннями і т.д.

Тому, хто мав стрімкий кар`єрний шлях такий тип резюме чудово підійде. Для роботодавців такий формат, як правильно, більш оптимальний, оскільки він прямолінійний, простий для сприйняття та включає в себе всю хронологію подій. Однак, з цієї ж причини цей формат не підходить тим, у кого невеликий, або ж взагалі відсутній досвід роботи, непослідова історія зміни робочих місць, з певними проміжками у часі, або ж прослідковується тенденція постійної зміни робочих місць. Саме ці «червоні прапорці» завжди виділяються у хронологічному форматі резюме.

Як щодо тих, хто не мали невеликий, або неоплачуваний досвід роботи? Хронологічний формат резюме може бути сформований таким чином, щоб якнайкраще висвітлити виклики, які брали на себе нещодавні випускники вузів. Волонтерські роботи, стажування, «work&study» програми можуть бути презентовані як справжній досвід у хронологічному форматі. Складність такого формату для нещодавніх випускників вузів полягає у, звісно ж, відсутності реального досвіду роботи, а все, що вони мають це здавалося б непослідовність (сезонні роботи, часткова зайнятість протягом начального процесу і т. д.), або ж їхній досвід суттєво обмежений. Для таких людей рекомендуємо функціональний або комбінований формат резюме.

Суто хронологічний формат використовується зовсім рідко; однак, його варіації можуть бути більш доречними для певних ситуацій, таких як висування на «консервативні» позиції, або коли резюме поєднується з більш детальними аплікаційними формами.

Функціональний

У функціональному форматі резюме навички, досягнення та інші важливі аспекти є пріоритетом, а історія кар`єри, якщо така є, вказується внизу сторінки, або ж не вказується зовсім. Розділи резюме варіюються відносно того, чим його автор займався. Заголовки можуть включати  освіту та навчальні курси, волонтерські роботи, членство в організаціях і т. д. Освіта часто вказується зверху сторінки у функціональному форматі, тому що це вважається однією з найкращих рис апліканта. Такий варіант підходить для нещодавніх випускників, тих, у кого невеликий досвід роботи, або ж чий досвід не стосується бажаної позиції, однак освітнє минуле є суттєвим плюсом.

Оскільки досвід роботи у такому форматі не висвітлюється прямо, багато роботодавців скептичні до таких резюме. Однак, до нещодавніх випускників вузів вони ставляться з розумінням, усвідомлюючи часто відсутність досвіду оплачуваних робіт, або ж невідповідність минулого досвіду даній позиції. У такому випадку це було б величезною помилкою не вказати релевантний досвід навчання та участі в організаціях, коли це прямо стосується вакансії. В той час як перелік тимчасових підробіток, ніяк не пов`язаних з бажаним місцем роботи, у хронологічному форматі зіграє проти вас, навіть якщо роботодавці типово надають перевагу цьому формату.

Комбінований

Такий формат має елементи обох типів хронологічного та функціонального резюме і  комбінує їх у цілісний документ. Для нещодавніх випускників вузів або тих, хто мав нерелевантний досвід чи неоплачувану роботу разом з освітою, такий формат спрацює, хоча це найкращий варіант для тих, хто має тривалу кар`єрну історію.

Перша частина резюме присвячується демонстрації кар`єрних навичок та досягнень; наступна секція окреслює досвід роботи. Для новачків та випускників такого формату зазвичай достатньо. Як ти зрозумієш по зразкам, які ми надамо далі, існує величезний простір креативності оформлення базових стилів резюме для кожного кандидата.

Перевагою комбінованого типу резюме є те, що він дозволяє кандидату презентувати інформацію у тому форматі, який найбільш вигідний для нього. У такому резюме набагато більше свободи продемонструвати свої певні сторони, здібності та досвід, не дотримуючись суворих обмежень традиційних форматів (це ще одна причина , чому краще створити резюме «з нуля», аніж використовувати готові шаблони Word). Багато чого можна зробити, форматуючи та «позичаючи» з інших, більш традиційних форматів.

Завдання: користуючись усіма нашими порадами, спробуй створити своє ідеальне резюме.

5 Life-Changing Lessons You Will Learn in Mercatus Academy

1. Always learn. Stay hungry for knowledge. Strive for more. Why it is important: as Aristotle said: “The more you know, the more you don’t know”. Life actually isn’t that far from ancient Greek philosophy, the world is changing with every second. Yes, even right now the new spheres and professions are appearing. That is…

Обучение продажам в игровой форме

Высокая эффективность игр в обучении не один раз была доказана специалистами и подтверждалась результатами на практике. Поэтому в Меркатус мы активно используем игры и симуляции, чтобы максимально просто объяснить сложные бизнес процессы.   Таким образом мы помогаем формировать практическое мышление и необходимый набор навыков в игровой, творческой обстановке.   Сегодня мы подготовили для вас видео об игре-симуляции Robo Rush, созданной нашими американскими…

Первые шаги в изучении бизнес-компетенций. Три кита, на которых стоит бизнес-образование.

В Академии Меркатус мы обучаем девяти компетенциям, необходимым для работы в любой крупной компании: В этой статье мы рассмотрим три главных из них и объясним, в чём заключается их ключевая роль, а также каких результатов они помогут добиться. 1. Работа с клиентами: Продажи и Маркетинг Эта компетенция включает в себя умение определять потребности клиента, создавать и…