День 1

Хто я?

Погодься, ніхто з нас не хотів би одного дня, оглядаючись на минуле, зрозуміти, що витратив з десяток років на побудову кар`єри, яка, можливо, приносить фінансове задоволення, проте аж ніяк не відчуття самореалізації.
 
На щастя, це можна попередити. На будь-якому етапі свого кар`єрного становлення важливо розуміти себе. Перед пошуком кар`єрних можливостей варто присвятити час собі і зрозуміти свої особисті цілі, цінність власних знань та навичок, свої сильні та слабкі сторони, щоб уміти співставляти свої можливості з інтересами. Це важливо, щоб зрозуміти, що ти хочеш від кар`єри, якою бачиш її, більше того, це надалі спрощує прийняття важливих рішень.
Чим раніше ти почнеш – тим краще!
 
День перший нашого челенджу допоможе тобі зосередитися на своїх життєвих успіхах та на тому, як можна зараз їх використати у побудові твоєї майбутньої кар`єри. 
Чому це важливо?
 
Уявімо співбесіду, потенційний роботодавець, пробігши нудним поглядом по твоєму резюме, запитує: «То ж які з Ваших професійних рис будуть практично цінними длянашої компанії?».
 
Складне питання, чи не так? Особливо якщо ти до цього не використав деякий час, щоб зрозуміти та визначити свої здібності та досягнення. І ні, зараз зовсім не треба говорити про свій червоний диплом, усе, що важливо зараз – твоя цінність, як реально ти можеш допомогти людині, що сидить навпроти збільшити продажі у йогокомпанії, зменшити собівартість продукції чи обігнати конкурентів.
 
Так, ти дійсно можеш належати до тих 10% усього населення – геніїв, атлантів, що тримають світ, однак якщо ти не можеш чітко ідентифікувати свої навички та знання, які реально можна не лише «продати», але й підтвердити їх користь, тебе навряд чи наймуть.
 
Запитаєш, як це зробити?
 
Люди обожнюють слухати історії. Розкажи про свої успіхи! Це можуть бути, здавалося б, незначні досягнення, такі як організація студентських заходів чи успішно закінчений проект. Головне – має бути ціль, яку ти дійсно прагнув здійснити і досяг цього.
 
Завдання №1: визнач свої професійні навички через  історії успіху.
 
Інструкція:
  1. Ціль. Що ти хотів досягти (наприклад, отримати понад 1000 грн прибутку на продажі квасу в пляжний сезон)
  2. Перешкоди. Що зустрів на своєму шляху(обмежений бюджет, відсутність часу, …).
  3. Процес. Крок за кроком, який наближавтебе до досягнення поставленої цілі. Що сприяло прогресу?
  4. Результати. Яким він був, чи вдалося тобі досягти першопочаткової цілі. Які є свідчення цього? Сміливо хизуйся!
Ось, вдалий приклад такої історії:
 
     Декілька років тому я збирався у подорож зі своєю дружиною та чотирма дітьми. У мене був дуже обмежений бюджет, тому ми не могли дозволити собі проживання в готелі. Я вирішив обладнати наше авто-універсал як місце для кемпінгу. Спершу я пішов до бібліотеки, щоб знайти якісь книги, присвячені кемпінгу та прочитати їх. Далі я склав план, що потрібно зробити, щоб облаштувати авто зсередини та ззовні. Після цього я купив необхідне обладнання та матеріали.  На вихідних протягом шести тижнів я спершу підготував усі необхідні конструкції, змайстрував двері, вікна, 6 поличок та змонтував їх на даху авто. Далі я облаштував авто зсередини, розмістивши в ньому висувні столик та лавки.
 
     В результаті ми отримали хенд-мейд кемпінг, який був з нами протягом усієї подорожі,чотири тижні в дорозі і, який я легко розібрав по закінченню поїздки. Цей готель на колесах дозволив зекономити нам купу грошей, приблизно$1,900, які ми могли б витратити на справжні номери.
 
Тепер час для твоїх історій, не зосереджуйся на масштабних цілях, типу порятунку від глобального потепління, маленькі успіхи вимагають не меншої мотивації та наполегливості. Доречі, будь щедрим на слова, яскраві описи та влучні прикметники. Врешті-решт, це ж не Твіттер.
Завдання №2.
 
Попроси відгук у сім`ї, друзів чи близької людини, яка добре тебе знає. Запитай її про свої сильні та слабкі сторони, твої унікальні здібності та можливості. Яким ця людина бачить твоє майбутнє.
 
Для зручності включи наступні питання у своє інтерв`ю:
• Якою для вас є людина, яка досягла успіху? Якими рисами та якостями наділена ця людина?
• Кому з ваших знайомих  не вдалося використати свій потенціал на повну? Якими є причини кар`єрного провалу цієї людини?
• Якими унікальними та помітними якостями, на вашу думку, я володію? У чому мої сильні сторони?
• Що мені необхідно покращити в собі, над чим попрацювати? На яких сферах мені потрібно сфокусувати свою увагу надалі?
• Яким/якою ви бачите мене через 15 років?
 
Пам`ятай– наше відображення не в дзеркалах, а в очах інших людей.
Завдання №3.
Отож, ти щойно закінчив величезну працю над собою. Це дійсно складно, вітаємо. Але що робити далі з цією інформацією?
 
Тепер спробуй проаналізувати свої історії успіхів та досягнень та відшукати в них  професійні риси, які ти можеш продати. Для зручності можеш скористатися Skills Inventory, щоб ознайомитися з переліком професійних якостей та співставити зі своїми власними.
 
     На окремому листку напиши список твоїх топ 10 якостей та навичок та додай до кожної приклад, де тобі вдалося її проявити, скориставшись для цього історіями та відгуками близьких. Переконайся, що кожен приклад яскраво ілюструє  твою  специфічну якість, яку цінність вона несе, як допомогла тобі досягти певної цілі.

 

Як ми це робимо на наших Воркшопах.
Ми використовуємо методику “So what?”, ти називаєш свій навик, який вважає корисним для роботодавця, а інші запитують : “І що з цього?” Тоді ти маєш аргументувати, чому цей навик буде корисний роботодавцю. І так відбувається, допоки ти не досягнеш абсолютної впевненості в тому, що ти потрібен роботодавцю.
 
В цілому, сьогодні ти маєш три завдання:
1. Скласти принаймні декілька історій своїх успіхів та досягнень.
2. Провести міні- інтерв`ю та отримати фідбек від людини, яка добре тебе знає.
3. На основі отриманої інформації визначити свої топ-10 transferable skills та доказів, де тобі вдалося успішно їх застосувати.
 
Успіхів!