День 2
Яке місце та в якій компанії я хочу займати?

Відповідь на питання «яку обрати професію?» здавалася очевидною, коли тобі було 5, чи не так? Однак чомусь зараз серед нас не так багато балерин, футболістів та космонавтів. 17 років стали початком, коли те ж саме питання, напевно, з`являлося кожному з нас й уві сні, однак тоді ми не надто вдавалися до роздумів, рефлексій та покладалися здебільшого на «престижність» та популярність професій, або ж на плани своїх батьків. Припускаємо, саме тому, згідно статистики, лише третина українців працює за спеціальністю, однак не задоволені нею.
 
 
Більшу частину дорослого життя людина проводить на роботі, це безумовно впливає на всі сфери її життя, її фізичний та психічний стан. Саме тому  обрання кар`єри – серйозний крок, який вимагає не менш серйозних роздумів та досліджень перед прийняттям важливих рішень.
   Популярною помилкою є першопорядкове обрання бажаної посади, однак ми радимо почати з обрання індустрії.
 
  
 
Індустрія це сукупність подібних активностей – бізнесів, продуктів та споживачів, яких об`єднує певна потреба та набір певних обставин. Кожна індустрія має свої правила, історію та «ландшафт», більш сприятливий для одних її учасників, аніж для інших.
 
 
Деякі індустрії здаються тобі більш привабливими в порівнянні з іншими, зважаючи на твої унікальні навички, потреби, досвід та інтереси. Тож як відсортувати, здавалося б нескінченно подібні можливості, та знайти свій шлях, націлений на конкретну індустрію?
Для початку влаштуй невеличкий тест, який дозволить тобі вирішити, куди спрямувати свою увагу. У цьому завданні ти повинен обрати дві-три індустрії та почати перевірку, чи варті вони подальшої уваги.
 
 
Інструкція
 
  1. Перейди на сайт American Chamber of Commerce in Ukraine та знайди перелік сучасних індустрій. Проглянь компанії, які до них належать та зроби помітки про ті сфери,які зацікавили тебе найбільшою мірою, в яких ти вже мав досвід, або ті, які вважаєш вартими уваги та зусиль.

 

Також ти можеш скористатися такими ресурсами як Rabota.ua чи іншими, щоб знайти перелік актуальних індустрій та компаній. Такі ресурси дозволять одразу отримати інформацію про вакансії та функції, які наразі найбільш затребувані.
Продовжуй шукати, допоки не знайдеш конкретні компанії.
Знайди індустрії, які близькі саме тобі.
 
 
Зазвичай люди обирають індустрії за такими критеріями:
 

У цій індустрії вже працюють/працювали члени їхньої родини;

Особиста пристрасть чи хобі, які стали покликанням;

Цю індустрію вони вважають “престижною»;

Ця індустрія потребує фахівця з твоїм набором професійних навичок та особистим досвідом.

 

 Обираючи індустрію, запитай себе:
У якій сфері я маю знання та досвід?
У якій з індустрій працювали ті, кого я знаю?
Яка індустрія є моєю пристрастю та покликанням?
У результаті своєї пошукової розвідки, обери дві-три індустрії для подальшого аналізу та перевірки.
 
 
Підготуй «Deep Dive»
Для кожноїіндустрії спробуй знайти:
 
Компанію в індустрії, яку ти вважаєш найбільш привабливою.
Ресурс (блог, сайт і т.д.), присвячений даній індустрії.
Networking, контакти та платформу на зразок LinkedIn.
 
Функції
 
Що потрібно, аби бізнес працював?
Треба людина, яка виготовляє якусь штукенцію. Хтось, хто її продає та хтось, хто врешті-решт рахує, скільки штукенцій було виготовлено, скільки продано та скільки прибутку отримано.
Розмірковуєш, на якій позиції ринку праці ти граєш краще за будь-кого іншого? Яка твоя особлива функція чи внесок?
 
Інструкція
 
У цьому завданні ти спробуєш скласти цілісну картинку щодо бажаних посад та функцій. Далі, спробуєш зробити пошук та скласти перелік необхідних знань, навичок та інструментів, використовуючи які ти зможеш опанувати бажану функцію.
Паралельно цьому, придивись до якоїсь конкретної вакансії та спробуй почати розвивати свої якості та уміння для подальшого пошуку подібних можливостей.
 
Кожна функція вимагає набір певних навичок та наявність сильних сторін. Як саме кожна людина їх проявляє залежить від її особистих здібностей, потреб, прагнень та досвіду. Функціональний досвід можна отримати декількома шляхами:
 
• Навчання. Формальна освіта, зокрема наукового чи технічного спрямування, дозволяє отримати конкретну функціональну підготовку.
 
• On-the-job підготовка. Досить часто досвід минулих місць роботи дозволяє отримати певний робочий функціонал.Подумай над тим, чого ти навчився на своїх минулих посадах, чи довелося тобі пройти спеціальну підготовку чи навчання? Які нові навички та якості ти в ході цього отримав?
 
• Волонтерство або позанавчальна активність. Досить часто активність поза роботою відіграє велику роль у кар`єрному просуванні та розвиває й зміцнює професійні якості. Зверни увагу на те, яку роль у командній роботі ти граєш,які навички використовуєш у team-working. Яким є твій особистий внесок?
 
Pro tip: перш за все, сфокусуйся на ролі, яка передбачає лідерські якості. Незалежно від назви посади, найкращі професіонали, які досягають вершин організації – ті, хто мають потужні лідерські якості та докладають найбільших зусиль. Ці два аспекти є головними при обранні функції та посади.
 
Завдання: Знайди перелік функцій та посад і запитай себе:
 
• У якій з них я маю показовий досвід – через навчання, досвід роботи, волонтерську активність і т. д.
• Що саме в обраних функціях мене приваблює? Чи довелося мені зустріти когось, хто виконує цю функцію та як надалі я можу дізнатися про неї більше?
• Якого кваліфікаційного рівня я повинен досягти, щоб здійснити свої довгострокові цілі?
 
Deep Dive. Обери дві-три функції та для кожної з них спробуй знайти:

Посібник, блог чи будь-який іншийнавчальний матеріал.

Складиперелік якостей та навичок, якими необхідно володіти, щоб досконало опанувати обрану функцію.

Знайди компанію, яка відома цією функцією, відслідковуй її профілі та новини, щоб бути в курсі новин та актуальних вакансій.

 
У ході виконання завдань постійно роби помітки та позначки, зберігай необхідну інформацію та корисні посилання. Це допоможе тобі у складанні Action Plan, який чекає тебе в останній день нашого челенджу.